KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577468
nr 1457 7468
Gunnar Wiberg
(1894-1969), Sverige
Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 34x43, yttermått inklusive ram: 46x55 cm
Gunnar Wiberg, svensk målare född 1894, död 1969.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 mars 2022
kl 20:29:34
28/3 06:41:35
450 kr
28/3 20:15:18